top of page
header-bg1.png

מאחורי הקלעים של 'מגרש משלה'

המקום שבו ספורט, מגדר ואקדמיה נפגשים

מחקרים מרחבי העולם מספקים היום מגוון נתונים לגבי ההבדלים בחסמים ובצרכים של  נערות בספורט. ההבנה של החסמים והצרכים השונים היא מפתח לגיוס ושימור ילדות נערות  ונשים בכל הגילאים, ויותר נשים שנהנות מהיתרונות האישיים, החברתיים והבריאותיים של  הספורט. יחד עם זאת, עולם הספורט עדיין אינו מנצל את המשאב הזה. כיום ישנו ניתוק בין הידע האקדמי הרב שנצבר בתחום הספורט והמגדר שנותן כלים רבים  לעבודה נכונה עם ילדות ונערות, לבין המאמנות והמאמנים המלווים אותן בשטח. מאמנות ומאמנים עדיין מקיימים שיח, תפיסות עולם שיטות אימון שמבוססים על תפיסות  ושיטות שנבנו למען ספורטאים בנים, ואינם מיישמים את הידע שנצבר לגבי אימון בנות.  זאת משום שהידע הזה אינו חלק מתוכנית ההכשרה שלהם, ובמקרים רבים אף סותר את  התפיסות והשפה הרווחת בעולם הספורט. 

חזון.png

צילום: טל צבר

החזון שלנו

”מגרש משלה“ מהווה פלטפורמה להנגשת ידע מחקרי בנושא שימור וקידום נערות ונשים בעולם הספורט, לא.נשים הפועלים בשטח.

 

הידע שנאסף על ידי חוקרים מובילים בתחום, יתורגם לתוכניות עבודה וכלים פרקטיים לעבודה יום יומית עם נערות מתוך הבנה והתייחסות לצרכים והחסמים הייחודים להן. זאת על מנת לייצר עבורן סביבת ספורט בטוחה, נעימה ואטרקטיבית שתשמור אותן בספורט לאורך כל חייהן.

המטרות שלנו

השראה

העלאת מודעות וחשיפה למידע קיים בתחום המגדר והספורט - הנגשת ידע אקדמאי על אימון ילדות ונערות ותרגומו לשפה ולכלים פרקטיים לעבודה היום יומית של צוותי האימון בשטח. במה לחוקרות/ים מתחום המגדר והספורט חשיפה ועידוד לחוקרות וחוקרים העוסקים בתחום, והפצת תובנות המחקר שלהן.ם לקהל הרחב.

 

חידוש

יצירת תוכניות מבוססות חיבור שטח-אקדמיה, בחינת סוגיות אקטואליות של אימון ילדות, נערות ונשים, דרך נקודת מבט מגדרית, ונתונים מחקריים, לצד שיתוף ידע של נשות ואנשי ספורט ותיקים.

 

השפעה

הטמעה מגדרית ויצירת תוכניות הכשרה בקורסים והשתלמויות מאמנים, מדריכים ובאקדמיה. בניית כלים, תכנים, תוכניות והכשרות מבוססות ידע מחקרי ונסיון מהשטח, לקידום מרחב ספורטיבי המאפשר לספורטאיות למצות את מלוא הפוטנציאל שלהן ולהתמיד בספורט לאורך זמן.

מטרות.png

צילום: קרן אייזקסון

מרב שמש

מאמנת ומנהלת מקצועית בענף הכדורגל. מייסדת ומנהלת של מחלקת הנשים של מועדון הפועל ת“א בכדורגל.

 

פעילה בניהול קבוצות לקידום וחשיפה של ספורט נשים במדיה החברתית. בוגרת תואר ראשון בהצטיינות, תואר שני במדעי החיים, בעלת תעודת UEFA-A. בנוסף, אקולוגית ואנטומולוגית חובבת טבע.

  • Facebook
  • LinkedIn
עדי מוהל

בוגרת תואר שני בהצטיינות בפיתוח קהילתי בין לאומי מהאוניברסיטה העברית, מנחת קבוצות, ובוגרת קורס מדריכי כדורסל מטעם מכון ווינגייט.

עוסקת בפיתוח תוכניות, הנחיית קבוצות ומחקר בתחום המגדר והספורט, בשיתוף פעולה עם גופים כמו אתנה , משרד הספורט, ההתאחדות לכדורגל ואיגוד הכדורעף. שחקנית כדורסל בליגה ארצית ומאיירת חובבת.

  • Facebook
  • LinkedIn
עדי מוהל-01.jpg
פייסבוק.png

קהילה בפייסבוק

בדף פייסבוק אנו מייצרות מאגר ידע נגיש ועדכני, המתייחס למחקר קיים לצד סוגיות אקטואליות ושאלות מהותיות העולות מהשטח. המאגר רלוונטי למגוון אוכלוסיות החל מסטודנטיות/ות, אנשי ונשות ספורט, חוקרים/ות, הורים לספורטאיות, ונשים וגברים המתעניינים בסוגיות מגדריות.

הדף והאתר כוללים פינות קבועות כמו ״חוקרות את המגרש“, ”טיפ למגרש“, פודקאסט חודשי ועוד.

  • Facebook
פודקאסטים.png

פודקאסט

הפודקאסט ”מגרש משלה“ עוסק בשאלות מורכבות המעסיקות אנשי ונשות ספורט ומגדר (עניין של בנות בספורט, תחרותיות, תחרויות נפרדות מול מעורבות, דימוי גוף ועוד), ויכול להוות כלי עבודה או העשרה בהשתלמויות וקורסי הדרכה ואימון. כל פרק עוסק בסוגייה אחרת מנקודת מבטם של נשות ואנשי שטח המתארחים בפודקאסט, ומציע תובנות וכלים רלוונטים ועדכניים לעבודה עם ספורטאיות.

ייעוץ ושירותים.png

ייעוץ ושירותים

אנו מציעות שירותי ייעוץ, הנחיית סדנאות והרצאות חד פעמיות, ותוכניות עבודה ארוכות טווח למגוון קהלי יעד: ספורטאיות, מאמנים/ות ואנשי ספורט. כמו גם לגופים כמו איגודי ספורט, בתי ספר, אגודות ועוד.

 

כל התוכניות שלנו מבוססות על יישום כלים מחקריים ומקצועיים בשטח.

נשמח לשמוע ממך

הרשמה ניוזלטר

׳מגרש משלה׳ בפייסבוק

bottom of page